Tehnoloogia valitsemine ja digitaalsed muutused
Tehnoloogia valitsemise ja digitaalsete muutuste õppekava keskendub tehnoloogilis- majandusliku arengu ja digitaliseerimise peamistele võtmeküsimustele:
- Kuidas tagada, et tehnoloogilised muutused, sh digitaliseerimine, panustavad senisest rohkem globaalselt jätkusuutlikkusse arengusse nii sotsiaalselt, majanduslikult kui ka keskkonna-alaselt? Vaata meie õppejõu, ühe maailma juhtiva majandusajaloolase, Erik S. Reinert’i TEDx videot.
- Milline on riigi roll tehnoloogilises arengus ehk kuidas saab riik kõige paremini toetada innovaatorite ja ettevõtjate katseid muuta maailma või olla ise tehnoloogilise arengu eestvedajaks? Loe meie õppejõu, tehnoloogilis-majanduslike paradigmade teooria autori, Carlota Perez’i intervjuud ajakirjale Forbes.
- Kuidas mõjutab digitaliseerimine riigi ja valitsemise tulevikku? Loe meie õppejõu, Eesti esimese e-valitsemise professori, Robert Krimmer’i intervjuud BMW Herbert Quanti Sihtasutuse ajakirjale TwentyThirty.
- Tehnoloogia valitsemise ja digitaalsete muutuste õppekava on ülesse ehitatud selliselt, et
- esimesel semestril tutvustavad TTÜ tunnustatuimad sotsiaal- ja majandusteadlased - Erik S. Reinert, Carlota Perez, Jan A. Kregel, Wolfgang Drechsler, Robert Krimmer - Sulle tehnoloogilise arengu ja innovatsioon olulisemaid kontseptsioone: tehnoloogilis- majanduslikud paradigmad, innovatsioonisüsteemid, e-valitsemine ja digitaliseerimine jms
- teisel semestril saad spetsialiseeruda tehnoloogia- ja innovatsioonipoliitika praktilisematele küsimustele: kuidas riik saab innovatsiooni ja tehnoloogilist arengut soodustada, milliseid oskusi ja teadmisi on selleks vaja ning kuidas peavad avaliku sektori organisatsioonid neid arendama?
- teisel õppeaastal võid minna välismaale praktikale või õppima - Nurkse instituudil on läbi Erasmus+ programmi ja Europan Inter-University Association on Society Science and Technology (ESST) koostöölepingud kümnete Euroopa tippülikoolidega.
- praktikaga tehtava konsultatsiooniprojekti (Consulting Lab) ja lõputöö kaudu töötad välja lahendusi tehnoloogilis-majandusliku arengu peamistele võtmeküsimustele
Õppekava
ÕppetaseMagistriõpe
Õppe kestus2 aastat
TeaduskondMajandusteaduskond
Õppekava maht120 EAP (vaata õppekava)
Edasiõpedoktoriõpe
Õppekorraldus
Keel ja vorminglise keel
statsionaarne õpe
Koormustasuline õppekava, sihtstipendiumiga õppekohal on nominaalkoormusega õpe tasuta (30 EAP semestris)
Vastuvõtt25. juuni – 4. juuli: avalduste esitamine SAISis ja kohapeal
TingimusedTTÜ sisseastumistingimused
Vajadus professionaalsete innovatsiooni ja muutuste eestvedajate ja juhtide järele on tulevikus ainult kasvamas:
- tehnoloogiline areng teeb muutuste tsüklid ühiskonnas üha kiiremaks ja meie ette tõusevad pidevalt uued keerukad väljakutsed;
- Eestil on üha suurem ambitsioon olla digitaliseerimise ja avaliku sektori innovatsiooni valdkonnas üks üleilmseid suunanäitajaid, mis loob pideva nõudluse innovatsiooni ja tehnoloogilist arengut mõistvate ekspertide järele;
- üleilmsed suured väljakutsed - kliimasoojenemine, migratsioon jms - on muutumas üha keerulisemaks ja neile lahenduste leidmine vajab ühe rohkem nutikust ja initsiatiivikust.
Laia kasutusalaga teadmised majandusest, tehnoloogiast, innovatsioonist ja valitsemisest annavad võimaluse teha karjääri nii äri-, avalikus kui ka kolmandas sektoris, samuti rahvusvahelistes organisatsioonides.
Vilistlasi leiabki nii Eestist kui piiri tagant, nii avalikust kui ka erasektorist – äriteenuste, panganduse, iduettevõtluse, infotehnoloogia valdkonnast jm. Samuti vabasektorist, näiteks poliitikaanalüüsi keskustest. Lõpetajate valikud näitavad ka väga häid võimalusi jätkata õpinguid doktoriõppes – 57 vilistlasest 13 on TTÜs või mujal ülikoolides doktorandid või juba doktorikraadiga.
Vilistlased töötavad näiteks:
Jorund Holterud Aarsnes (Norra) – krediidianalüütik, Apollo Global Management LLC
Pil Berner Strandgaard (Taani) – projektijuht poliitikaanalüüsi keskuses Cevea
Johannes Schmidt (Saksamaa) – juht, EY Innovalue Management Advisors GmbH
Caetano Penna (Brasiilia) – abiprofessor Rio de Janeiro Föderaalses Ülikoolis
Matouš Kostlivy (Tšehhi) – spetsialist Valeo teadus- ja arenduskeskuses
Piret Tõnurist – innovatsioonispetsialist OECD-s
Merilin Truuväärt – nõunik Riigikantselei Strateegiabüroos
Jaanus Müür – projektijuht Tallinna Ettevõtlusametis
Priit Lumi – ärijuht Toidu- ja fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuses
Miks õppida just TTÜs?
Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituut on suurte küsimuste üle arutlemiseks ja lahenduste otsimiseks parim koht Eestis:
- Nurkse instituudis töötab neli Eesti Vabariigi sotsiaalteaduste valdkonna riikliku teaduspreemia laureaati: Wolfgang Drechsler, Rainer Kattel, Tiina Randma-Liiv, Ringa Raudla. Oleme Eesti ja Läänemere regiooni juhtiv teaduskeskus innovatsiooni ja valitsemise võtmeküsimustes.
- Nurkse instituudis viiakse läbi erinevaid praktilisi ja rahvusvahelisi innovatsiooni ja digitaliseerimise projekte, mis tagab, et meie õppetöö on alati klassikalisest õpikuteadmistest aastaid ees ja kordades praktilisem. Vaata täpsemalt: www.toop.eu, tropico-project.eu, www.opengovintelligence.eu, www.sohjoabaltic.eu.
- Nurkse instituudi õppetöö toimub Tallinnas ja tööpäevade õhtutel, mis võimaldab meil õpetöösse kaasata valdkonna praktikuid oma kogemusi tutvustama ja tudengitega Eesti tuleviku üle arutlema.
Konkursi tingimused: kõrgharidus
Kandideerimise nõuded:vestlus ja CV
Õppekohti:lävendipõhine vastuvõtt, õppekaval on 2 sihtstipendiumiga õppekohta
Võimalik maksimaalne konkursi punktide arv:100
Künnis:õppekoht on garanteeritud, kui koondtulemus on vähemalt 50 punkti
Vastuvõtu peaspetsialist
oskab vastata vastuvõtutingimusi puudutavatele küsimustele:
Anne Urbla
620 3530
anne.urbla@ttu.ee
Programmijuht
oskab vastata õppekava sisu puudutavatele küsimustele ning annab nõu, kui tuled teiselt erialalt:
Egert Juuse
620 2657
egert.juuse@ttu.ee