Maastikuarhitektuur
Maastikuarhitektuuri peaeriala keskendub loodus- ja tehiskeskkonna planeerimisele ning arhitektuursele projekteerimisele. Lõpetanu on omandanud esmased maastikudisaini- ja planeerimisoskused erinevate ühiskonnagruppide ruumiliste vajaduste lahendamiseks.
TalTech maastikuarhitektuuri bakalaureuseõpe koosneb suurtest erialastest projektidest, mida juhendavad Eesti ja ka välismaa parimad maastikuarhitektid ning teised erialaspetsialistid. Maastikuarhitektuuri bakalaureuseõpe kestab 3 aastat, soovi korral on võimalik läbida osa õppest välisülikoolides. TalTech õppekava vastab maastikuarhitektuuri kutsestandardile ja Rahvusvahelise Maastikuarhitektuuri Föderatsiooni (IFLA) õppekavale seatud nõuetele.
Maastikuarhitekti eriala on reguleeritud kutsestandardiga (Volitatud Maastikuarhitekt tase 7), mida saab taotleda töökogemuse ja magistrikraadi alusel. Niisiis eeldab maastikuarhitekti kutse omandamine vähemalt 5-aastase õppe läbimist. Tallinna Tehnikaülikoolis on võimalik maastikuarhitektuuri õpinguid jätkata ka magistriõppes.
Liitu ka TalTech maastikuarhitektuuri eriala Facebooki grupiga!
Maastikuarhitektuuri bakalaureusekavaga saab lähemalt tutvuda ÕIS-i süsteemis
Akadeemiline kalender: AKADEEMILINE_KALENDER_2018_2019_BAAB_EABB_BAAM
Õppekava juht:
Kristi Grišakov
kristi dot grisakov at ttu dot ee
Tõnismägi 14, ruum 21
Kokkuleppel:
- Programmijuht Kristi Grišakov
kristi dot grisakov at ttu dot ee
- Lektor Tiina Tuulik
tiina.tuulik@ttu.ee
Praktika kuraator:
Kristi Grišakov
kristi dot grisakov at ttu dot ee
Info praktika kohta:
- ÕIS: BCU4290 Erialapraktika
- Praktikajuhend: praktika 2018
Maastikuarhitekuuri bakalaureuseõppekava praktika on maastikuehituse praktika. Praktika toimub üldjuhul kevad-suvisel perioodi, mil toimub maastikuarhitektuursete objektide rajamine ja hooldamine. Praktikakoha valib üliõpilane, vajadusel saab valiku tegemisel konsulteerida praktika kuraatoriga. Sobivad praktikakohad on maastikuehitamise- ja hooldusega tegelevad ettevõtted või vastavad osakonnad omavalitsustes. Samuti aiandid ja puukoolid. NB! Soovitame praktikakoha enne praktikale asumist praktikakuraatoriga kooskõlastada.
Lisaks kohustuslikule maastikuehituse praktikale on üliõpilastel soovituslik läbida bakalaureuseõppe jooksul ka välisvaatluste praktika, ehk osaleda erialasel õppereisil.
2018 sügissemestril tuleb praktikaaruanded esitada hiljemalt 19.11.2018. Praktikaaruanne esitatakse praktika kuraatorile digitaalse ja ühe füüsilise ekseplarina. Praktikaaruandele peab olema lisatud praktikajuhendaja allkirjastatud hinnang. Eksamisessiooni jooksul toimub praktikakogemuste seminar.
Vajalikud vormid on leitavad TalTechi kodulehelt
Valikainete puhul lähtu erialsest huvist ning teadmistest/oskustest, mille täiendamist pead enda jaoks kõige olulisemaks ja huvitavamaks.
Vabaainete puhul soovitame valida erialaselt huvipakkuvaid aineid teistest inseneriteaduskonna õppekavadest (nt arhitektuur). Ühtlasi soovitame end täiendada ka teistes kõrgkoolides nt Tallinna Ülikoolis või Eesti Kunstiakadeemias, mis pakuvad valikut maastikuarhitektile olulistest teoreetilistest ja praktilistest kursustest. Ainete sooritamiseks tuleks semestri alguses allkirjastada külalisüliõpilase suunamisleht.
Vabained on mõeldud eelkõige enese täiendamiseks üliõpilast huvitavates valdkondades ja erialaste teadmiste täiendamiseks. Seetõttu ei soovita me vabaainete punktide täitmisel kasutada VÕTA süsteemi, mis on mõeldud konkreetsete õppekavas sisalduvate varasemalt läbitud õppeainete või omandatud oskuste arvestamiseks.
Sobivate valikainete ja vabaainete valimiseks konsulteeri vajadusel õppekava juhiga kristi dot grisakov at ttu dot ee
- Siit leiad üldist infot lõpetamise kohta.
- Lõputöö vormistamisel peavad inseneriõppe lõpetajad järgima maastikuarhitektuuri lõputööde vormistamise juhendit.
- Täiendavaks infoks vaata ka: viitamine ja tööde vormistamine TalTechis.
2018 õppeaasta talvisele lõpetajale:
- Lõputöö avalduse esitamine 10.10 (Moodle BCU0000). Oluline selleks, et me teaks, palju on lõpetada soovijaid, mis on nende teemad ja kas on olemas juhendaja(d).
- Lõputöö seminaride ja vaheülevaatuste eelselt. Esitada tuleks kogu lõputöö valminud materjal (tekstiosa + joonised) ning edasine tööplaan. Laadida Moodlesse hiljemalt seminaripäeva hommikul. Esmakordse lõputöö teema esitlemise puhul lisada ideekavand ning objekti tutvustavad materjalid (kaardid, fotod jms.)
- Lõputöö konsultatsioon 19. november.
- Lõputööde eelkaitsmisele esitamise tähtaeg 14.12.2018
- Lõputööde esitamise tähtaeg 10.01.2019
NB! Eelkaitsmise ja kaitsmise puhul tuleb töö esitada nii paberkandjal õppeosakonda (ruum 45) kui ka Moodle süsteemis.
Juhul kui vajate konsultatsioonide vahel tuge või nõu, siis kirjutage Kristi Grišakovile või Tiina Tuulikule. Võime alati organiseerida lisakonsultatsioone.
Moodle, vormide jms. praktilistes küsimustes abistab Kärt Olli (ruum 46). Tel. 58864496