STEM õpetaja lisaeriala täienduskoolitus
Täienduskoolituses on võimalik omandada STEM valdkonna õpetaja lisaeriala nii juba töötavatel õpetajatel kui ka alles õpetajana tööle asuda soovijatel.
Täiendusõppekava "STEM valdkonna õppeainete õpetamine" annab Tehnikaõpetaja/STEM õpetaja lisaeriala neile, kellel on juba eelnevalt omandatud kõrgharidus STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) valdkonnas.
STEM õpetaja lisaeria täiendusõppesse registreerumine.
Keda ootame õppima? Ootame õppima neid, kes juba eelnevalt on omandanud kõrghariduse vähemalt bakalaureuse tasemel või rakenduskõrghariduse STEM valdkonnas ja tehnikaga seotud erialadel (tehnika, tootmine ja ehitus, loodus- ja täppisteadused, põllumajandus, teenindus) ja soovivad omandada tehnikaõpetaja lisaeriala, kes juba töötavad õpetajana või soovivad alles õpetajana tööle asuda:
- õppekava sobib üldhariduskoolide ja kutsekoolide reaalainete, tehnikavaldkonna valikainete ja IT õpetajatele, aga ka kutseõpetajatele.
- samuti sobib õppekava rakenduskõrgkoolide ja ülikoolide õppejõududele ning doktorantidele täiendusõppeks.
- oodatud on ka TalTechi üliõpilased, kes soovivad omandada Tehnikaõpetaja kõrvalerialas inseneripedagoogikaalaseid teadmisi, aga ka teiste ülikoolide õpetajakoolituse üliõpilased, kes soovivad õppida TalTechi tasemeõppeaineid või osaleda spetsiaalselt õpetajatele väljatöötatud täiendusõppe kursustel, et asuda edaspidi tööle õpetajana.
- õppida saavad ka need kõrgharidust omavad täiendusõppurid, kes soovivad asuda tööle õpetajana.
Õppetöö toimub kaugõppe vormis ja on tasuta neile, kes juba töötavad üldhariduskoolis või kutseõppeasutuses õpetajana või soovivad alles õpetajana tööle asuda. STEM õpetaja lisaeriala täiendusõppe kulud katavad EL Sotsiaalfond ja Eesti riik projekti „STEM õpetajad: lisaeriala ja ainedidaktiline pädevus TalTech-ist“ (2014-2020. 1.02.18-0642_05102018) raames.
Täiendusõppekava on osa Kutseõpetaja ühismagistriõppekavast (TalTech-TLÜ). Õppuritel on soovi korral võimalus jätkata õppimist magistriõppes ja omandada haridusmagistri kraad.
Rahvusvaheline akrediteering. Õppekava põhineb Rahvusvahelise Inseneripedagoogika Ühingu IGIP alusõppekaval, mida on tunnustanud STEM valdkonna õpetajate koolituse alusõppekavana rahvusvahelised insenerorganisatsioonid IEEE, ASEE, SEFI ja IFEES. Õppekava on rahvusvaheliselt akrediteeritud. Õppekava läbinud õpetajatel on õigus taotleda rahvusvahelise insenerpedagoogi kvalifikatsiooni ING.PAED IGIP ja seda tõendavat rahvusvahelist tunnistust.
Täiendusõppe lõpetamine. Täiendusõppe lõpetamisel esitatakse oma õpetamisfilosoofia, millest lähtudes koostatakse õpetaja protfoolio (arengumapp) vastavalt juhendmaterjalile. Lõputööna viiakse läbi mikronäidistund oma erialas vastavalt juhendmaterjalile. Täiendusõppe läbimise ajal ja järel on võimalik osaleda rühmamentorluses. Lõpetanutele antakse Tallinna Tehnikaülikooli tunnistus tehnikaõpetaja täiendusõppekava läbimise ja lisaeriala omandamise kohta. Lisaks TTÜ tunnistusele on lõpetajatel võimalik taotleda ka rahvusvahelise insenerpedagoogi kvalifikatsiooni ING.PAED.IGIP.
Täiendusõppekava väljatöötamist ja täiendusõppe läbiviimist toetab ESF ja Eesti Vabariik.
Täiendusõppekava, selle õppeainete õpiväljundeid ja sisu uuendatakse igal aastal vastavalt IGIP nõuetele.
Lisainformatsioon Eesti inseneripedagoogika keskusest U05-314.
Telefon: 620 3255
tiia dot ruutmann at ttu dot ee